ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΟΡΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ 25Η ΜΑΡΤΙΟΥ- ΔΣ ΑΜΜΟΛΙΑΝΗΣ

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες,

Την Παρασκευή 22-3-24, οι μαθητές – τριες θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο στις 8.00-8-15π.μ. με τους γονείς τους. Όλοι οι μαθητές -τριες θα φοράν μπλε παντελόνι ή φούστα (άσπρο καλσόν), άσπρη μπλούζα και μαύρα παπούτσια. Η γιορτή θα λήξει στις 9.30π.μ. Το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.
Οι γονείς εφόσον το επιθυμούν μπορούν να φέρουν εδέσματα για τον μπουφέ, με τα οποία θα κεραστούν οι μαθητές-τριες μετά τη λήξη της εορτής.

Την Δευτέρα ανήμερα της 25ης Μαρτίου,ο/η σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα βρίσκονται στην εκκλησία 09:00πμ. Οι υπόλοιποι μαθητές θα έρθουν στις 9.30π.μ.Σ την παρέλαση θα πάρουν μέρος όλοι οι μαθητές. Θα έρθουν ντυμένοι με τις παραδοσιακές στολές.

Μετά τη λήξη της παρέλασης, οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους από την πλατεία του χωριού.

Με εκτίμηση,

Η Προϊσταμένη