Ενημέρωση για την ημέρα της εορτής του Αγίου Δημητρίου & την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Την ημέρα της εορτής του Αγίου Δημητρίου, 26 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός στις 9.00πμ. Οι μαθητές-τριες θα έρθουν κανονικά το πρωί στο σχολείο. Οι εκπαιδευτικοί θα συνοδέψουν τους/τις μαθητές/τριες στην εκκλησία και έπειτα θα επιστρέψουν στο σχολείο για μάθημα.

Η σχολική γιορτή για την επέτειο της 28η Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023. Οι μαθητές θα έρθουν κανονικά το πρωί στο σχολείο και θα αποχωρήσουν στις 9:30. Το Ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.

Το Σάββατο, ανήμερα της 28ης Οκτωβρίου ο/η σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα βρίσκονται στην εκκλησία στις 09:00 πμ.

Στην παρέλαση θα πάρουν μέρος όλοι οι μαθητές.

Οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους, μετά την παρέλαση, από την πλατεία του χωριού.

Η προϊσταμένη

Εμμανουηλίδου Ζωή